Prezident Shavkat Mirziyoyev 22 avgust kuni tadbirkorlar bilan muloqoti oldidan ishbilarmon doira vakillaridan bir guruhiga davlat mukofotlarini topshirdi. Tadbirda davlat rahbari qisqa nutq so‘zladi, deya xabar bermoqda Kun.uz muxbiri.
Aug. 22, 2022, 5:05 p.m.
“Sizlar bilan Mustaqilligimiz bayrami arafasida uchrashib turganimdan mamnunman. Mahalla raislari, hokim yordamchilarini ko‘ryapman. Tadbirkorlar bilan muntazam ko‘rishayotganimiz, ularga mukofotlar berishimizda ma’no bor – Sizlar xalqimizga, yoshlarimizga ko‘mak beryapsizlar, ish o‘rinlari yaratyapsizlar.
Bu uchrashuvimiz tarixiy bir uchrashuv bo‘lishiga men ishonaman. Chunki bu tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yana bir signal bo‘ladi. Kimgadir yoqsa-yoqmasa bir gapni aytmoqchiman – men sizlarning, tadbirkorlarning birinchi advokatlaringizman.
Baribir tadbirkorning aytgani bo‘ladi. Ularga to‘sqinlik qilgan rahbarlar o‘z ishida qolmaydi. Oxirgi uchrashuvimizdan keyin 70 dan ortiq qaror va farmonlar qabul qildik. Bugun ham jiddiy savollar yig‘ilganidan boxabarman va men muhokamaga tayyorman”, – dedi prezident.

22 августа Президент Шавкат Мирзиёев вручил государственные награды группе представителей деловых кругов перед диалогом с предпринимателями. Глава государства выступил на мероприятии с краткой речью, передает корреспондент Kun.uz.
«Я рад встретиться с вами в канун нашего Дня Независимости. Я вижу председателей районов и помощников мэра. Есть смысл регулярно встречаться с бизнесменами и вручать им награды – вы помогаете нашему народу, нашей молодежи, создаете рабочие места.
Я верю, что наша встреча будет исторической. Потому что это будет еще один сигнал для поддержки предпринимателей. Нравится это кому-то или нет, но я хочу сказать кое-что - я первый юрист для вас, предприниматели.
Во всяком случае, что сказал бизнесмен. Лидеры, которые мешали им, не останутся на своих местах. С момента нашей последней встречи мы приняли более 70 решений и указов. Я знаю, что сегодня поднимались серьезные вопросы, и я готов к обсуждению", - сказал Президент.